Model European Parliament

pre študentov stredných škôl

viernes 31 de marzo de 2023 8:00
lunes 3 de abril de 2023 17:00
0 Participante
Eslovaquia

Model European Parliament pre študentov stredných škôl, 31.marca až 3.apríla v Bratislave

MEP je študentské podujatie vo forme 4-dňovej konferencie určenej pre stredoškolákov z celého Slovenska, konajúce sa v mnohých európskych krajinách, zamerané na podporu občianskej angažovanosti a zvýšenia počtu vzdelaných, politicky schopných, európskych lídrov zajtrajška. Súčasťou podujatia bude aj úvodná diskusia s poslancami Európskeho parlamentu.

Počas konferencie reprezentujú študenti názory európskych politických strán a krajín, a spoločne pracujú v malých skupinách, tzv. výboroch (napr. výbor bezpečnosti a obrany, výbor pre ústavné veci, atď.), v ktorých si musia poradiť s konkrétnym problémom a zároveň navrhnúť riešenie, ktoré potom prezentujú ostatným zúčastneným delegátom.

Študenti získajú príležitosť mimo iné:

         -         Zlepšiť sa v analytickom myslení a argumentačných schopnostiach,

-           Z lepšiť si angličtinu,

-          Rozvinúť svoje vedomosti o aktuálnom dianí na domácom a európskom leveli,

-          Stretnúť zaujímavých hostí z rozličných krajín,

-          V prípade úspešného výkonu na konferencii, reprezentovať školu a Slovenskú republiku, a stať sa členmi národnej delegácie na medzinárodnom Modelovom Európskom Parlamente.

 Viac o podujatí nájdete na webovej stránke www.mepslovakia.eu alebo na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram alebo LinkedIn).

Prihlásiť sa dá prostredníctvom tohto registračného formulára: MEPSK23 Registračný Formulár. Registrácia končí 21.3.2023!